CAM SAÇ NASIL ELDE EDİLİR!Cam Saç
, adından da anlaşılacağı gibi, cam veya ayna ile karşılaştırılabilecek kadar pürüzsüz ve parlak saçlar için bir şekillendirme tekniğidir.

Pürüzsüz bir yüzey ve aşırı parlaklık, cam saçın özellikleridir.

Uzman kuaförümüz Mehdi, kısa ve geometrik saç stillerine uyarlanan cam saç trendi için profesyonel ipuçlarını açıklıyor.

ADIM 1- YAĞ BANYOSU

Ultra kuru saçlar için atılması gereken ilk adım, 1 saat önce veya bir gün önce yağ banyosudur. Saçın tümüne uygulanacak Huile De Reves saç bakım yağı ile cömertçe doyurun.

Yoğun bir şekilde besleyerek,  şekillendirmenize hazırlamak için gerekli olan pürüzsüzlük doku için esneklik ve parlaklık kazandıracak. Yağ banyosu bittikten sonra iyice durulayın ve şampuanlayın, saç tipinize uygun bir şampuan kullandığınızdan emin olun.

ADIM 2- MASKE

Şampuanınızdan sonra silikonsuz bir maske uygulayın, saçı yumuşatmanıza, çözmenize ve derinlemesine nemlendirmenize yardımcı olacaktır.

Boyalı saçlar için Color Protect saç maskesi, renginize daha da fazla parlaklık getirecek ve istenen ayna parlaklığı efektini vurgulayacaktır. Maksimum etki için en az 5 dakika en fazla 15 ile 20 dakika bekletin, ardından kalıntı bırakmamak için iyice durulayın. Saçınız havluyla kurutulduktan sonra, şekillendirmeden önce tekrar 2 ile 3 damla Huile De Reves saç bakım yağı uygulayın.

 

ADIM 3- FIRÇA İLE DÜZELTME

Ardından, saç kurutma makinesinin başlığını başınıza çok yaklaştırmamaya dikkat ederek bir saç kurutma makinesi + fırça ile ilk düzleştirmeye başlayın.

 

ADIM 4- DÜZLEŞTİRME

  1. Tercihen ısının eşit dağılımını gerçekleştiren seramik plakalarla olmak üzere ikinci bir düzleştirmeye başlayın.

ADIM 5- BİTİR

Tüm saçlar pürüzsüz hale geldikten sonra, son bir parlaklık dokunuşu için son bir damla Huile De Reves saç yağı ile doldurun ve inatçı kabarmalardan kaçının!

 


CAM SAÇIN OLMAZSA

OLMAZLARI